Kocaeli Kameralı Kaçak Su Tespiti | İzmit Kaçak Su Tespiti

kocaeli-kameralı-kacak-tespiti

Kocaeli Kameralı Kaçak Su Tespiti | İzmit Kaçak Su Tespiti Firması

Günümüzde evlerin ve  yeni binaların en büyük problemlerinden birisi de kaçak su problemleridir. Bu problemlerin önüne geçebilmek ise bazen zor olabiliyor. Bu durumlardan dolayı firmamız Kocaeli bölgesinde aktif olmakla birlikte günden güne büyüyen ve gelişen personel ağı ile birlikte siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunmakta ve aynı şekilde müşterilerine en iyi şekilde ve uygun fiyat garantisi sağlamaktadır.

Firmamızın tüm ürün ve hizmetlerinden yararlanmak için sitemizde yer alan arama butonunu kullanabilir, hızlı şekilde kameralı kaçak su tespiti hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Kocaeli Kameralı Kaçak Su Tespiti Firması

Kaçak su tespiti firması olarak bizler bünyemiz de izmit robotlu gider açma gibi pek çok farklı hizmeti de barındırmaktayız. Bu hizmetlerimizin yanı sıra birbirinden farklı bölgeler de her türlü hizmeti sunduğumuzdan dolayı Kocaeli genelinde aktif olarak faaliyet göstermekte ve bu hizmetlerimize ek olarak siz değerli müşterilerimize en iyi şekilde çözüm sunmaktayız.

Sunduğumuz çözümlerin yanı sıra müşterilerimize günden güne büyüyen hizmet ağımız ile birlikte alternatifler belirtmekteyiz.

Bizleri daha yakından tanımak ve adımıza yapılan müşteri yorumlarını incelemek için GOOGLE harita kaydımızı inceleyebilirsiniz. İncelemek için TIKLAYINIZ

kocaeli-kamerali-su-kacagi-tespiti

Kocaeli Kameralı Kaçak Su Tespiti Nasıl Yapılır?

Hangi durumlarda su kaçağından şüphelenilmelidir?

Su kullanım alışkanlığınızda bir değişiklik olmamasına rağmen ay sonunda yüksek tutarlı faturalarla karşılaşıyorsanız muslukların açık olmadığı zamanlarda da sayacınızın dönüp dönmediğini kontrol ederek durumu netleştirebilirsiniz. Alt kat komşunuz, tavanında akıntı olduğundan şikayet ediyorsa, ıslak zeminlerinizdeki seramiklerin arası temizlenmeyle geçmeyecek şekilde renk değiştirmişse, duvarlarınızda rutubet varsa su kaçağı tespitini mutlaka yaptırmalısınız.

Su kaçağı genellikle şu yöntemlerle tespit edilir:

1- Binada yaşayanlar için pek hoş olmayan bir yöntem olan tahmin yürüterek kırma işlemine başlamak

2- Özellikle sıcak su kaçaklarını bulmak için termal kamera kullanmak

3- Boru kamerası ile hassas tespit yaptırmak

4- Su borusuna gönderilen gazı izleyerek sızıntıyı bulmak

5- Boyalı su ile pratik olarak kaçağı bulmak

6- Akustik cihazlarla hassas dinleme yaparak kaçağı tespit etme

7- Nemli bölgeleri araştırmak

Bu saydığımız yöntemlerin alet gerektirmeyen bazılarını uygulayarak kaçağın yerini tespit etmeye çalışabilirsiniz. Ancak en doğrusu, işi uzmanına bırakmak olacaktır. Çünkü tesisat kaçakları zamanında tespit edilip tamir edilmezse, yüksek maddi zarara sebep olabilirler.

Günümüzde artık uzman tesisatçılar, su kaçaklarını çeşitli aletler yardımıyla kolaylıkla tespit edebiliyorlar. Bunun için yaygın olarak kullanılan 4 çeşit alet vardır:

1- Akustik su kaçağı tespit cihazları ile su kaçağı tespiti nasıl yapılır?

Bu cihazlar sayesinde beton içinde suyun nerede sızıntı yaptığı tespit edilebilir. Bu aletler, su borularının içindeki akustik su seslerinin farklılaştığı noktaları tespit etmekte kullanılır.

Kaçak tespitinde kullanılan dinleme cihazları, beton, mermer, taş, fayans gibi farklı zeminlerde kullanılabildikleri ve sağlıklı sonuç verdikleri için sıkça tercih edilir. Sessiz bir ortamda çalışarak bu alet sayesinde noktasal kaçak tespiti yapılabilmektedir.

2- Boruların içini görüntüleyen kameralar ile su kaçağı tespiti nasıl yapılır?

Bu yöntemde, boruların iç kısmı, yerleştirilen kameralar sayesinde incelenir. İnceleme sırasında çatlak ya da kırıklar bulunarak sızıntının tam olarak yeri tespit edilmiş olur. Bu yöntemle özellikle atık su borularındaki tıkanık noktalar da tespit edilir.

3- Termal kameralar ile su kaçağı tespiti nasıl yapılır?

Bu yöntemle sadece sıcak su borularında değil, soğuk su borularında da kaçak tespiti yapmak mümkündür. Tesisata sıcak su pompalayarak borudaki sızıntı yapan yerler görüntülenir.

Kocaeli Kameralı Kaçak Su Tespiti | İzmit Kaçak Su Tespiti Diğer Hizmetlerimiz